4-steps-hero

4 kroki do bezpiecznego spawania

Spawalnictwo - jedna z najbardziej niebezpiecznych branż na świecie?

  • Tak samo jak Ty bardzo poważnie podchodzimy do ochrony wzroku i twarzy, ale wiemy także, że wygoda i ostry obraz są tak samo ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa spawaczy. Choroby spowodowane dymami spawalniczymi rozwijają się często przez wiele tygodni, miesięcy a czasem lat.

    Poniżej przedstawiamy cztery proste kroki, które ułatwią dobór odpowiedniej ochrony i komfortu, by zapewnić optymalne bezpieczeństwo podczas spawania:

  • Inne materiały z zakresu bezpieczeństwa pracy

    Centrum Bezpiecznego Spawania


  • 4-steps-1

    Określ zagrożenia

    Przygotuj listę wszystkich zagrożeń w środowisku spawacza (promieniowanie, iskry, opary, hałas, ryzyko potknięciasię, spadające przedmioty itp.). By dowiedzieć się więcej, przejdź do kroku 1 dla każdego rodzaju zagrożenia.

  • 4-steps-2

    Oceń poziom ryzyka

    Oceniając każdy poziom ryzyka, możesz wybrać odpowiednią ochronę. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w kroku 2 dla każdego rodzaju zagrożenia poniżej. Skontaktuj się z ekspertem ds. BHP, by odnieść poziomy zagrożeń do krajowych standardów bezpieczeństwa.

  • 4-steps-3

    Dobierz odpowiedni typ przyłbicy spawalniczej

    Weź pod uwagę jakiego sprzętu ochronnego możesz potrzebować (wzroku, twarzy, głowy, słuchu) na podstawie poziomu i rodzaju potrzebnej ochrony oraz wymagań związanych z wygodą, konstrukcją i konserwacją, by móc pracować bezpiecznie i efektywnie. Zdobądź więcej informacji, przechodząc do kroku 3 dla każdego rodzaju zagrożenia poniżej.

  • 4-steps-4

    Szkolenie, programy motywacyjne i konserwacja

    Idealna ochrona spawacza jest skuteczna tylko, jeśli jest właściwie stosowana. 3M służy pomocą w następujących obszarach:

    - Szkolenia: dowiesz się, jak dokonać właściwego wyboru, a specjalista ds. bezpieczeństwa przeszkoli Ciebie i Twoich pracowników, jak i dlaczego należy stosować środki ochrony indywidualnej

    - Motywacja: czy pracownicy wiedzą, jak nosić i używać swój sprzęt ochronny? Trener 3M - specjalista ds. bezpieczeństwa pomoże zorganizować spotkania robocze i dostarczy plakatów ze wskazówkami, które można rozwiesić na terenie zakładu.

    - Pielęgnacja i konserwacja: każdego dnia sprzęt ochronny jest narażony na iskry, opary i zużycie, dlatego też należy przeprowadzać regularne inspekcje sprzętu.


Jak możemy pomóc

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porady indywidualnej, czy też chciałbyś umówić spotkanie ze specjalistą 3M ds. Bezpieczeństwa, prosimy o kontakt.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI