Możliwość zdejmowania płyty w jednym kawałku i usuwania taśmy z tulei drukujących z mniejszą siłą może usprawnić przebieg prac.
Praca nie kończy się wraz z zakończeniem procesu drukowania. Ponowne używanie płyt fotopolimerowych pozwala uniknąć kosztów ich wymiany na nowe, więc zdejmowanie ich w jednym kawałku jest bardzo ważne. Zdejmowanie taśmy z tulei lub cylindra przy użyciu mniejszej siły może również zaoszczędzić czas i wysiłek. W naszej ofercie mamy taśmy, które stabilnie trzymają się podczas procesu drukowania i łatwiej można je zdjąć po jego zakończeniu.
Zdejmowanie płyt fotopolimerowych w jednym nieuszkodzonym kawałku pozwala na ich ponowne wykorzystanie bez konieczności ich wymiany na nowe, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze. Taśmy montażowe 3M™ Cushion-Mount™ z serii L i Pro są zoptymalizowane pod kątem zapobiegania podnoszeniu krawędzi, i zapewniają nawet o 78% łatwiejsze zdejmowanie płyt fotopolimerowych*. Ponadto taśmy serii Pro z systemem klejącym 3M™ Comply™ wymagają użycia nawet o 54% mniej siły przy zdejmowaniu ich z tulei**.
Taśmy montażowe 3M™ Cushion-Mount™ pomagają drukarni zachować optymalną, powtarzalną i produktywną pracę, oferując największy w branży wybór twardości taśm. Każda taśma jest produkowana z zachowaniem małych tolerancji grubości i jest zaprojektowana tak, aby mocno przylegała dzięki specjalnemu systemowi mikrokanalików w warstwie kleju, który pomaga w odprowadzeniu powietrza. Po zakończeniu procesu drukowania, zdejmij płytę z taśmy i taśmę z tulei z mniejszą siłą, aby zredukować zużycie płyt, zaoszczędzić czas i usprawnić przebieg prac.
* W porównaniu z taśmami montażowymi 3M™ Cushion-Mount™ Plus serii H
**W porównaniu z taśmami montażowymi 3M™ Cushion-Mount™ Plus z serii H, E i L
Demontaż od strony płyty
Demontaż od strony tulei
Taśmy montażowe 3M™ Cushion-Mount™ serii Pro z systemem klejącym 3M™ Comply™ charakteryzują się mocnym trzymaniem krawędzi, technologią uwalniania pęcherzy powietrza i małymi tolerancjami grubości, jakich można oczekiwać od taśm fleksograficznych 3M. Dodatkowo posiadają te same właściwości ułatwiające szybkie i czyste zdejmowanie płyt jak w przypadku taśm serii L. Jednak taśmy z serii Pro są również zaprojektowane w taki sposób, aby można było je zdejmować z tulei lub cylindra przy użyciu mniejszej siły, co może pomóc w zwiększeniu produktywności poprzez szybsze i skuteczniejsze zdejmowanie w jednym kawałku.
Demontaż płyt fotopolimerowych w jednym kawałku umożliwia ponowne ich wykorzystanie i zwiększa produktywność.
Kryteria, o których należy pamiętać, wybierając taśmę montażową do druku fleksograficznego.
Nasi doświadczeni inżynierowie opowiadają o branży druku fleksograficznego oraz o tym, jak firma 3M pomaga klientom w rozwoju.
Potrzebujesz rozwiązań do wymagających aplikacji z użyciem klejenia w procesach montażu? Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz porady technicznej dotyczącej produktu lub zastosowania albo chcesz podjąć współpracę ze specjalistą technicznym 3M. Prosimy o kontakt pod numerem (22) 739 60 00.
Formularz został przesłany
Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później