Zrobotyzowane gratowanie i wykańczanie stwarzają możliwości na zwiększenie produktywności i zniwelowanie wyzwań producentów związanych z redukcją siły roboczej. Jednak wiążą się z tym ryzyko, wyzwania i niewiadome.
Praktycznie każdy samochód schodzący z linii lakierniczej ma wady, które wymagają ręcznej kontroli i naprawy, aby zapewnić poziom jakości, jakiego oczekują klienci.
Większość producentów samochodów polega na dziesiątkach wysoko wykwalifikowanych pracowników lakierniczych, co sprawia, że naprawa defektów powłoki nawierzchniowej jest jedną z najmniej zautomatyzowanych czynności w przemyśle motoryzacyjnym.
Zautomatyzowany system do naprawy powłoki lakierniczej Finesse-it™ 3M™ umożliwi zrobotyzowanie tego ważnego etapu w procesie produkcyjnym.
Już dziś skontaktuj się z ekspertem ds. robotyzacji 3M i odkryj, w jaki sposób zautomatyzowanie naprawy powłoki lakierniczej może przyczynić się do poprawy jakości i produktywności w zespole lakierniczym.
Ze wszystkich działań na linii montażowej naprawa powłoki lakierniczej to proces najbardziej oparty na pracy ręcznej, przez co zachodzi potrzeba znacznego udziału wykwalifikowanej siły roboczej do utrzymania odpowiedniej jakości i wydajności.
Automatyzacja może skrócić czas cyklu pracy i podwyższyć jakość produkowanych części.
To z kolei może przyczynić się do ochrony, a nawet wzmocnienia dobrego postrzegania marki, pomagając jednocześnie zmniejszyć liczbę przeróbek u dystrybutorów i roszczeń gwarancyjnych.
Naprawa defektów powłoki nawierzchniowej stanowi spore wyzwanie – potrzeba znacznej powierzchni hali produkcyjnej lub powierzchni postojowej w fabryce, wymaga wysokiego zużycia energii oraz zależy od wielu operatorów pracujących bardzo blisko siebie.
Ponadto praca manualna wiąże się z nieodłącznymi rozbieżnościami w zakresie przeglądów, metod naprawy czy wprowadzania danych.
Nasz film o zautomatyzowanym systemie do naprawy powłoki lakierowej Finesse-it™ firmy 3M™ powstał we współpracy z firmami ASIS oraz Inovision.
Zautomatyzowany system do renowacji lakieru Finesse-it™ firmy 3M™ jest kluczową częścią kompleksowego zautomatyzowanego rozwiązania, które umożliwia robotom wydajne i niezawodne szlifowanie i polerowanie.
System składa się z narzędzi, oprogramowania, materiałów ściernych, akcesoriów i know-how procesowego, które zostały zaprojektowane do pracy z robotami — dając godne zaufania efekty: samochód za samochodem.
Usprawnij wdrożenie zautomatyzowanego szlifowania dzięki dwóm zaufanym ekspertom z branży automatyzacji. Firmy 3M oraz SCHUNK połączyły siły, aby zaprezentować nowe rozwiązanie w zakresie zautomatyzowanego szlifowania – kompleksowy zestaw zawierający kompatybilną szlifierkę mimośrodową oraz specjalnie dobrane materiały do szlifowania firmy 3M.
Jeśli od procesu szlifowania oczekujesz bardziej powtarzalnej jakości części i wykończenia powierzchni, nasz zrobotyzowany zestaw do szlifowania jest idealnym rozwiązaniem. To kompaktowe narzędzie można zamontować na robocie przemysłowym; zapewnia precyzyjne wykończenie przy dowolnym docisku czy orientacji – nawet po odwróceniu o 180 stopni.
Przystępna cenowo i wielofunkcyjna szlifierka mimośrodowa z kompensacją osiową AOV-10 firmy SCHUNK usprawnia proces przygotowania powierzchni i umożliwia użytkownikowi skonfigurowanie narzędzia do własnych potrzeb.
Szlifierka jest kompatybilna z dołączonymi dyskami do szlifowania firmy 3M oraz podkładkami, aby osiągnąć maksymalną wydajność, jednolity szlif i długą żywotność – cechy wydajnej celi zrobotyzowanej.
Nie masz pewności, czy Twój proces może zostać zautomatyzowany? A być może po prostu zastanawiasz się, jak wygląda zautomatyzowane gratowanie? Zobacz symulacje wideo poniżej, aby sprawdzić możliwości robotów wyposażonych w materiały ścierne firmy 3M™.
Firma 3M oferuje rozwiązania w zakresie procesów ściernych oraz wiedzę i doświadczenie, aby pomóc Ci zautomatyzować różne procesy usuwania materiału, od szlifowania do polerowania i wszelkie etapy pośrednie. Odwiedź naszą stronę dotyczącą zastosowań w zakresie obróbki metalu, aby dowiedzieć się więcej.
Gotowi na zakupy? Zobacz, które pasy ścierne, dyski i ściernice najlepiej sprawdzą się w zrobotyzowanej celi.
Inżynierowie ds. zastosowań 3M współpracują z innymi liderami w branży, aby omówić robotyzację szlifowania, wykańczania, polerowania i innych.
Zobacz nagrania z poprzednich wydarzeń i zarejestruj się na przyszłe webinaria.
3M posiada wiedzę, kontakty i produkty, które pomogą Ci zautomatyzować proces ścierny
Pobierz naszą broszurę informacyjną, aby dowiedzieć się więcej o automatyzacji procesów ściernych.
Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania dot. zautomatyzowanych procesów ściernych.
Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz myśleć o robotyzacji swojej pracy, projektujesz zrobotyzowaną celę do procesów ściernych, lub dokonujesz ostatnich wyborów materiału ściernego, chętnie pomożemy Ci w pełni wykorzystać automatyzację.